Vishay CCF0715R0GKE36
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 15ohm, 250V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay CCF0715R0GKE36.
IHS
Datasheet3 pages4 years ago
Datasheet3 pages16 years ago
Inventory History
3 month trend:
-0.32%
Supply Chain
Country of OriginIndia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2004-09-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 16ohm, 250V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD15R0
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 15ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 15Ohm 0.6W
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 15ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF14JT15R0
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 15ohm, 350V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupCFR-25JT-52-15R
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 15ohm, 250V, 5% +/-Tol, -500,350ppm/Cel, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of Vishay CCF0715R0GKE36 provided by its distributors.
Metal Film Resistors, Industrial, ± 2 % and ± 5 % Tolerance
CCF-07 15 2% T-1 E36 E3
15¦¸ ¡À2% 1/4W,1/2W ¡À100ppm/¡æ 6.22mm