Vishay WSR5R1650FEB
Fixed Resistor, Metal Strip, 5W, 0.165ohm, 0.9083V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSR5R1650FEB.
IHS
Datasheet4 pages4 years ago
Descriptions
Descriptions of Vishay WSR5R1650FEB provided by its distributors.
Res Metal Strip 4527 165MilliOhm 1% 5W ±75ppm/°C Molded T/R
RES 0.165 OHM 1% 5W 4527
WSR-5 .165 1% EB e2