Vishay WSR5R1206FEA
Fixed Resistor, Metal Strip, 5W, 0.1206ohm, 0.7765V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSR5R1206FEA.
IHS
Datasheet4 pages4 years ago
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2021-07-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay WSR5R1206FEA provided by its distributors.
Res Metal Strip 4527 120.6MilliOhm 1% 5W ±75ppm/°C Molded T/R
RES 0.1206 OHM 1% 5W 4527
WSR-5 .1206 1% EA e2