Vishay WSR5R0768FEA
Fixed Resistor, Metal Strip, 5W, 0.0768ohm, 0.62V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSR5R0768FEA.
IHS
Datasheet4 pages7 years ago
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay WSR5R0768FEA provided by its distributors.
Res Metal Strip 4527 76.8MilliOhm 1% 5W ±75ppm/°C Molded T/R
RES 0.0768 OHM 1% 5W 4527
WSR-5 .0768 1% EA e2