Vishay WSR5R0750FEK
Fixed Resistor, Metal Strip, 5W, 0.075ohm, 0.61V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSR5R0750FEK.
IHS
Datasheet4 pages7 years ago
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay WSR5R0750FEK provided by its distributors.
Res Metal Strip 4527 75MilliOhm 1% 5W ±75ppm/°C Molded T/R
RES 0.075 OHM 1% 5W 4527
WSR-5 .075 1% EK e2