Vishay WSR5R0700FEB
Fixed Resistor, Metal Strip, 5W, 0.07ohm, 0.5916V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSR5R0700FEB.
IHS
Datasheet4 pages4 years ago
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay WSR5R0700FEB provided by its distributors.
Res Metal Strip 4527 70MilliOhm 1% 5W ±75ppm/°C Molded T/R
RES 0.07 OHM 1% 5W 4527
WSR-5 .07 1% EB e2