Vishay WSR5R0600FTA
Fixed Resistor, Metal Strip, 5W, 0.06ohm, 0.5477V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSR5R0600FTA.
IHS
Datasheet4 pages7 years ago
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Res Metal Strip 4527 0.06 Ohm 1% 2W ±75ppm/C Sulfur Resistant J-Lead SMD Automotive T/R
Res Metal Strip 4527 0.06 Ohm 1% 3W ±75ppm/C Sulfur Resistant J-Lead SMD Automotive T/R
Res Metal Strip 4527 0.066 Ohm 1% 3W 75ppm/C Molded SMD SMD Embossed Plastic T/R
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.066ohm, 0.3633V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Descriptions
Descriptions of Vishay WSR5R0600FTA provided by its distributors.
RES 0.06 OHM 1% 5W 4527
WSR-5 .06 1% R86