Vishay WSR5R0450FEA
Fixed Resistor, Metal Strip, 5W, 0.045ohm, 0.4743V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSR5R0450FEA.
IHS
Datasheet4 pages7 years ago
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.0442ohm, 0.297V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Descriptions
Descriptions of Vishay WSR5R0450FEA provided by its distributors.
SMD Wirewound/Current Sensing Resistors 5watts .045ohms 1%
RES 0.045 OHM 1% 5W 4527
WSR-5 .045 1% EA e2