Vishay WSR5R0256FEA
Fixed Resistor, Metal Strip, 5W, 0.0256ohm, 0.3578V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSR5R0256FEA.
IHS
Datasheet4 pages4 years ago
Introduction Date2021-07-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay WSR5R0256FEA provided by its distributors.
Res Metal Strip 4527 25.6MilliOhm 1% 5W ±75ppm/°C Molded T/R
RES 0.0256 OHM 1% 5W 4527
WSR-5 .0256 1% EA e2