Vishay WSR5R0220FEB
Fixed Resistor, Metal Strip, 5W, 0.022ohm, 0.3317V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSR5R0220FEB.
IHS
Datasheet4 pages4 years ago
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay WSR5R0220FEB provided by its distributors.
Res Metal Strip 4527 22MilliOhm 1% 5W ±75ppm/°C Molded T/R
RES 0.022 OHM 1% 5W 4527
WSR-5 .022 1% EB e2