Vishay WSR5R0220FEA
Fixed Resistor, Metal Strip, 5W, 0.022ohm, 0.3317V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSR5R0220FEA.
IHS
Datasheet4 pages7 years ago
Descriptions
Descriptions of Vishay WSR5R0220FEA provided by its distributors.
Res Metal Strip 4527 22MilliOhm 1% 5W ±75ppm/°C Molded T/R
RES 0.022 OHM 1% 5W 4527
WSR-5 .022 1% EA e2