Vishay WSR5R0210FTB
Fixed Resistor, Metal Strip, 5W, 0.021ohm, 0.324V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSR5R0210FTB.
IHS
Datasheet4 pages4 years ago
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2021-07-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Fixed Resistor, Metal Strip, 5W, 0.02ohm, 0.32V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Res Metal Strip 4527 0.02 Ohm 1% 5W ±75ppm/C J-Lead SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions of Vishay WSR5R0210FTB provided by its distributors.
RES 0.021 OHM 1% 5W 4527
WSR-5 .021 1% R79