Vishay WSR5R0170FEA
Fixed Resistor, Metal Strip, 5W, 0.017ohm, 0.2915V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSR5R0170FEA.
IHS
Datasheet4 pages7 years ago
Descriptions
Descriptions of Vishay WSR5R0170FEA provided by its distributors.
Res Metal Strip 4527 17MilliOhm 1% 5W ±75ppm/°C Molded T/R
RES 0.017 OHM 1% 5W 4527
WSR-5 .017 1% EA e2