Vishay WSR5R0120DBA
Fixed Resistor, Metal Strip, 5W, 0.012ohm, 0.24V, 0.5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSR5R0120DBA.
IHS
Datasheet4 pages7 years ago
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-11-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay WSR5R0120DBA provided by its distributors.
Res Metal Strip 4527 12MilliOhm 0.5% 5W ±75ppm/°C Molded Bulk
RES 0.012 OHM 0.5% 5W 4527
WSR-5 .012 .5% B43