Vishay WSR3R0680FEK
Fixed Resistor, Metal Strip, 3W, 0.068ohm, 0.4517V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSR3R0680FEK.
Descriptions
Descriptions of Vishay WSR3R0680FEK provided by its distributors.
Res Metal Strip 4527 68MilliOhm 1% 3W ±75ppm/°C Molded Bulk
RES 0.068 OHM 1% 3W 4527
WSR-3 .068 1% EK e2