Vishay WSR3R0470FBA
Fixed Resistor, Metal Strip, 3W, 0.047ohm, 0.3755V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSR3R0470FBA.
Related Parts
Res Metal Strip 4527 0.05 Ohm 1% 3W ±75ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Plastic T/R
Fixed Resistor, Metal Strip, 3W, 0.05ohm, 0.3873V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Descriptions
Descriptions of Vishay WSR3R0470FBA provided by its distributors.
RES 0.047 OHM 1% 3W 4527
WSR-3 .047 1% B43