Vishay WSR3R0180FEB
Fixed Resistor, Metal Strip, 3W, 0.018ohm, 0.2324V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSR3R0180FEB.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2019-01-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay WSR3R0180FEB provided by its distributors.
Res Metal Strip 4527 18MilliOhm 1% 3W ±75ppm/°C Molded Bulk
RES 0.018 OHM 1% 3W 4527
WSR-3 .018 1% EB e2