Vishay WSR3R0150DBA
Fixed Resistor, Metal Strip, 3W, 0.015ohm, 0.212V, 0.5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSR3R0150DBA.
Related Parts
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.015ohm, 0.173V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Descriptions
Descriptions of Vishay WSR3R0150DBA provided by its distributors.
RES 0.015 OHM 0.5% 3W 4527
WSR-3 .015 .5% B43