Vishay WSR33L570FBA
Fixed Resistor, Metal Strip, 3W, 0.00357ohm, 0.103V, 1% +/-Tol, 450ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSR33L570FBA.
Related Parts
Res Metal Strip 4527 0.0033 Ohm 1% 2W 450ppm/C Molded SMD SMD Embossed Plastic T/R
Descriptions
Descriptions of Vishay WSR33L570FBA provided by its distributors.
RES 0.00357 OHM 1% 3W 4527
WSR-3 .00357 1% B43