Vishay WSR33L400FEA
Fixed Resistor, Metal Strip, 3W, 0.0034ohm, 0.101V, 1% +/-Tol, 450ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSR33L400FEA.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
WSR Series 4527 2 W 0.0033 Ohm ±1% Surface Mount Power Metal Strip® Resistor
Descriptions
Descriptions of Vishay WSR33L400FEA provided by its distributors.
RES 0.0034 OHM 1% 3W 4527
WSR-3 .0034 1% EA e2