Vishay WSR2R8600FTA
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.86ohm, 1.3115V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSR2R8600FTA.
Descriptions
Descriptions of Vishay WSR2R8600FTA provided by its distributors.
Res Metal Strip 4527 860MilliOhm 1% 2W ±75ppm/°C Molded T/R
RES 0.86 OHM 1% 2W 4527
WSR-2 .86 1% R86