Vishay WSR2R6800FEK
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.68ohm, 1.1662V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSR2R6800FEK.
Descriptions
Descriptions of Vishay WSR2R6800FEK provided by its distributors.
RES 0.68 OHM 1% 2W 4527
WSR-2 .68 1% EK e2