Vishay WSR2R6750FEA
Res Metal Strip 4527 0.675 Ohm 1% 2W 75ppm/C Molded SMD SMD Embossed Plastic T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSR2R6750FEA.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-04-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.68ohm, 1.1662V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Res Metal Strp 4527 680M Ohm 1% 2W 110Ppm/ C Smd Rohs Compliant: Yes
Descriptions
Descriptions of Vishay WSR2R6750FEA provided by its distributors.
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.675ohm, 1.1619V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
WSR-2 .675 1% EA e2