Vishay WSR2R6650FEK
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.665ohm, 1.153V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSR2R6650FEK.
Related Parts
Res Metal Strp 4527 680M Ohm 1% 2W 110Ppm/ C Smd Rohs Compliant: Yes
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.68ohm, 1.1662V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Descriptions
Descriptions of Vishay WSR2R6650FEK provided by its distributors.
RES 0.665 OHM 1% 2W 4527
WSR-2 .665 1% EK e2