Vishay WSR2R6200FEA
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.62ohm, 1.1136V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSR2R6200FEA.
Descriptions
Descriptions of Vishay WSR2R6200FEA provided by its distributors.
Res Metal Strip 4527 620MilliOhm 1% 2W ±75ppm/°C Molded T/R
RES 0.62 OHM 1% 2W 4527
WSR-2 .62 1% EA e2