Vishay WSR2R6040FEK
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.604ohm, 1.099V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSR2R6040FEK.
Descriptions
Descriptions of Vishay WSR2R6040FEK provided by its distributors.
Res Metal Strip 4527 604MilliOhm 1% 2W ±75ppm/°C Molded Bulk
RES 0.604 OHM 1% 2W 4527
WSR-2 .604 1% EK e2