Vishay WSR2R4540FEA
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.454ohm, 0.9529V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSR2R4540FEA.
Related Parts
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.475ohm, 0.975V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 0.499ohm, 1V, 1% +/-Tol, 90ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Descriptions
Descriptions of Vishay WSR2R4540FEA provided by its distributors.
RES 0.454 OHM 1% 2W 4527
WSR-2 .454 1% EA e2