Vishay WSR2R4500FTA
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.45ohm, 0.9487V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSR2R4500FTA.
Related Parts
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.475ohm, 0.975V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Descriptions
Descriptions of Vishay WSR2R4500FTA provided by its distributors.
RES 0.45 OHM 1% 2W 4527
WSR-2 .45 1% R86