Vishay WSR2R3650FEB
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.365ohm, 0.854V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSR2R3650FEB.
IHS
Datasheet4 pages7 years ago
Mouser
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Res Metal Strip 4527 0.33 Ohm 1% 2W ±75ppm/C Sulfur Resistant J-Lead SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.4ohm, 0.8944V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4627
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.33ohm, 0.8124V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.39ohm, 0.8832V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Descriptions
Descriptions of Vishay WSR2R3650FEB provided by its distributors.
SMD Power Metal Strip/Current Sensing Resistors 2watts 0.365ohms 1%
RES 0.365 OHM 1% 2W 4527
WSR-2 .365 1% EB e2