Vishay WSR2R3200FEA
Res Metal Strip 4527 0.32 Ohm 1% 2W 75ppm/C Molded SMD SMD Embossed Plastic T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSR2R3200FEA.
IHS
Datasheet4 pages7 years ago
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Res Metal Strip 4527 0.33 Ohm 1% 2W ±75ppm/C Sulfur Resistant J-Lead SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.3ohm, 0.7746V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4627
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.33ohm, 0.8124V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Descriptions
Descriptions of Vishay WSR2R3200FEA provided by its distributors.
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.32ohm, 0.8V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
RES 0.32 OHM 1% 2W 4527
WSR-2 .32 1% EA e2