Vishay WSR2R2800FEA
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.28ohm, 0.748V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSR2R2800FEA.
Related Parts
Res Metal Strp 4527 270M Ohm 1% 2W 75Ppm/ C Smd Rohs Compliant: Yes
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.3ohm, 0.7746V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4627
Descriptions
Descriptions of Vishay WSR2R2800FEA provided by its distributors.
RES 0.28 OHM 1% 2W 4527
WSR-2 .28 1% EA e2