Vishay WSR2R1740FEK
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.174ohm, 0.59V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSR2R1740FEK.
Related Parts
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.18ohm, 0.6V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.182ohm, 0.603V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Descriptions
Descriptions of Vishay WSR2R1740FEK provided by its distributors.
RES 0.174 OHM 1% 2W 4527
WSR-2 .174 1% EK e2