Vishay WSR2R1200FEK
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.12ohm, 0.4899V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSR2R1200FEK.
IHS
Datasheet4 pages7 years ago
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay WSR2R1200FEK provided by its distributors.
Res Metal Strip 4527 120MilliOhm 1% 2W ±75ppm/°C Molded Bulk
RES 0.12 OHM 1% 2W 4527
WSR-2 .12 1% EK e2