Vishay WSR2R1010FEK
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.101ohm, 0.4494V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSR2R1010FEK.
Related Parts
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.1ohm, 0.447V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Descriptions
Descriptions of Vishay WSR2R1010FEK provided by its distributors.
RES 0.101 OHM 1% 2W 4527
WSR-2 .101 1% EK e2