Vishay WSR2R0770FEK
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.077ohm, 0.3924V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSR2R0770FEK.
Descriptions
Descriptions of Vishay WSR2R0770FEK provided by its distributors.
Res Metal Strip 4527 77MilliOhm 1% 2W ±75ppm/°C Molded Bulk
RES 0.077 OHM 1% 2W 4527
WSR-2 .077 1% EK e2