Vishay WSR2R0570FEA
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.057ohm, 0.3376V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSR2R0570FEA.
IHS
Datasheet4 pages7 years ago
Verical
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Res Metal Strip 4527 0.06 Ohm 1% 2W ±75ppm/C Sulfur Resistant J-Lead SMD Automotive T/R
Res Metal Strip 4527 0.06 Ohm 1% 3W ±75ppm/C Sulfur Resistant J-Lead SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions of Vishay WSR2R0570FEA provided by its distributors.
Res Metal Strip 4527 0.057 Ohm 1% 2W ±75ppm/°C Molded J-Lead SMD Automotive Embossed Plastic T/R
RES 0.057 OHM 1% 2W 4527
WSR-2 .057 1% EA e2