Vishay WSR2R0470FEK
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.047ohm, 0.3066V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSR2R0470FEK.
Related Parts
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.05ohm, 0.3162V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
SMD Power Metal Strip/Current Sensing Resistors 2WATTS 0.05OHMS 1%
Res Metal Strip 4527 0.05 Ohm 1% 2W ±75ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Plastic T/R
Descriptions
Descriptions of Vishay WSR2R0470FEK provided by its distributors.
RES 0.047 OHM 1% 2W 4527
WSR-2 .047 1% EK e2