Vishay WSR2R0452FEA
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.0452ohm, 0.3007V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSR2R0452FEA.
Descriptions
Descriptions of Vishay WSR2R0452FEA provided by its distributors.
Res Metal Strip 4527 45.2MilliOhm 1% 2W ±75ppm/°C Molded T/R
RES 0.0452 OHM 1% 2W 4527
WSR-2 .0452 1% EA e2