Vishay WSR2R0330FTB
SMD Power Metal Strip/Current Sensing Resistors 2watts 0.033ohms 1%
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSR2R0330FTB.
Mouser
Datasheet3 pages18 years ago
Related Parts
Res Metal Strip 4527 0.033 Ohm 1% 3W ±75ppm/C Sulfur Resistant J-Lead SMD Automotive T/R
Res Metal Strp 4527 32M Ohm 1% 2W 110Ppm/ C Smd Rohs Compliant: Yes |Vishay WSR2R0320FEA
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.03ohm, 0.2449V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Descriptions
Descriptions of Vishay WSR2R0330FTB provided by its distributors.
RES 0.033 OHM 1% 2W 4527
WSR-2 .033 1% R79