Vishay WSR2R0170FEK
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.017ohm, 0.1844V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSR2R0170FEK.
Official Datasheet15 years ago
Related Parts
Res Metal Strip 4527 0.018 Ohm 1% 2W ±75ppm/C Molded J-Lead SMD Automotive Embossed Plastic T/R
Fixed Resistor, Metal Strip, 3W, 0.018ohm, 0.2324V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Descriptions
Descriptions of Vishay WSR2R0170FEK provided by its distributors.
RES 0.017 OHM 1% 2W 4527
WSR-2 .017 1% EK e2