Vishay WSR2R0165FTA
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.0165ohm, 0.182V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSR2R0165FTA.
Related Parts
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.015ohm, 0.173V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Descriptions
Descriptions of Vishay WSR2R0165FTA provided by its distributors.
RES 0.0165 OHM 1% 2W 4527
WSR-2 .0165 1% R86