Vishay WSR22L000JBA
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.002ohm, 0.0632V, 5% +/-Tol, 600ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSR22L000JBA.
IHS
Datasheet4 pages7 years ago
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2019-01-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Res Metal Strip 4527 0.002 Ohm 5% 3W ±600ppm/°C Molded SMD SMD
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.0022ohm, 0.0663V, 5% +/-Tol, 600ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Fixed Resistor, Metal Strip, 3W, 0.0022ohm, 0.0812V, 5% +/-Tol, 600ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Fixed Resistor, Metal Strip, 3W, 0.002ohm, 0.077V, 1% +/-Tol, 600ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Res Metal Strip 4527 0.002 Ohm 1% 3W ±600ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Plastic T/R
Descriptions
Descriptions of Vishay WSR22L000JBA provided by its distributors.
RES 0.002 OHM 5% 2W 4527
WSR-2 .002 5% B43