Vishay WSLT2512R2210FEA
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.221ohm, 0.4702V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSLT2512R2210FEA.
Supply Chain
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-06-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay WSLT2512R2210FEA provided by its distributors.
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSLT2512.2211%EAE3
RES 0.221 OHM 1% 1W 2512
WSLT2512 .221 1% EA e3