Vishay WSLT2512R0100FEK
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.01ohm, 0.1V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSLT2512R0100FEK.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay WSLT2512R0100FEK provided by its distributors.
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSLT2512.011%EKE3
RES 0.01 OHM 1% 1W 2512
WSLT2512 .01 1% EK e3