Vishay WSLT2010R3000FEA18
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.3ohm, 0.5477V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSLT2010R3000FEA18.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay WSLT2010R3000FEA18 provided by its distributors.
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSLT2010-18.31%EAE3
RES 0.3 OHM 1% 1W 2010
WSLT2010-18 .3 1% EA e3
.3 OHM 1W 1% HIGH POWER