Vishay WSLT2010R0680FEA18
SMD Chip Resistor, 68 MOhm, ± 1%, 1 W, 2010 [5025 Metric], Metal Strip, High Power
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSLT2010R0680FEA18.
IHS
Datasheet4 pages4 years ago
Supply Chain
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-06-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay WSLT2010R0680FEA18 provided by its distributors.
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.068ohm, 0.2608V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSLT2010-18.0681%EAE3
RES 0.068 OHM 1% 1W 2010
WSLT2010-18 .068 1% EA e3
.068 OHM 1W 1% HIGH POWER