Vishay WSLT2010R0600FEA18
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.06ohm, 0.2449V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSLT2010R0600FEA18.
IHS
Datasheet4 pages4 years ago
Supply Chain
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-06-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay WSLT2010R0600FEA18 provided by its distributors.
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSLT2010-18.061%EAE3
RES 0.06 OHM 1% 1W 2010
WSLT2010-18 .06 1% EA e3
.06 OHM 1W 1% HIGH POWER