Vishay WSLP2010R0250FEA
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.025ohm, 0.2236V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSLP2010R0250FEA.
IHS
Datasheet4 pages3 years ago
Introduction Date2016-07-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay WSLP2010R0250FEA provided by its distributors.
Res Metal Strip 2010 25MilliOhm 1% 2W ±75ppm/°C Molded T/R
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSLP2010.0251%EAE3
RES 0.025 OHM 1% 2W 2010
WSLP2010 .025 1% EA e3