Vishay WSLP2010R0100DEK
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.01ohm, 0.141V, 0.5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSLP2010R0100DEK.
IHS
Datasheet4 pages5 years ago
Supply Chain
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-02-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay WSLP2010R0100DEK provided by its distributors.
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSLP2010.01.5%EKE3
RES 0.01 OHM 0.5% 2W 2010
WSLP2010 .01 .5% EK e3