Vishay WSLP1206R0432FEA
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.0432ohm, 0.2078V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay WSLP1206R0432FEA.
IHS
Datasheet4 pages5 years ago
Supply Chain
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-06-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Vishay WSLP1206R0432FEA provided by its distributors.
Res Metal Strip 1206 43.2MilliOhm 1% 1W ±75ppm/°C Molded T/R
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSLP1206.04321%EAE3
RES 0.0432 OHM 1% 1W 1206